Odborné články

 1. Století měřicích přístrojů
  Firma Weigel, která v příštím roce oslaví 100 let od svého založení, je již tradičním dodavatelem nejen elektromagnetických či magnetoelektrických přístrojů, ale též wattmetrů, synchroskopů, převodníků elektrických veličin, děličů napětí a rovněž i bočníků.
  Radek Odložilík, časopis Elektro č.11/2018
 2. Virtuální přístroje TiePie
  Počítačem kontrolované přístroje nabývají díky rostoucím možnostem počítačových rozhraní na popularitě. Holandská společnost TiePie je úzce specializovanou společností, která se zaměřuje na vysoce výkonné zařízení s atraktivním poměrem ceny a výkonu.
  Ing. Jan Kančo, časopis Elektro a trh č.06/2018
 3. Přípojnicové systémy Wöhner
  Obecně platí, že komponenty vyráběné společností Wöhner, kterou na českém a slovenském trhu zastupuje firma GHV Trading, spol. s r. o., nabízejí v první řadě snadnou montáž, demontáž a výměnu díky jednoduchému systému upevňování. Poskytují také zaměnitelnost plynoucí ze stoprocentní modularity systémových komponent a efektivní využitelnost prostoru systémů s velkou proudovou zatížitelností. Rovněž zajišťují vysoký stupeň bezpečnosti a dokonalou ochranu systému.
  Ing. Radka Krátká, časopis ELEKTRO č.10/2018
 4. Klimatizační technika s DC komponenty pro aplikace se stejnosměrným napájením
  Jedním z požadavků při vypracování návrhu a následné realizaci elektrických skříní může být zajištění stejnosměrného napájení, které vede k využívání komponent klimatizační techniky s DC napájením. Stále více jsou využívány složité řídící a regulační systémy, které je třeba udržovat ve vhodných klimatických podmínkách řízením teploty a vlhkosti. Mezi velkým množstvím komponent klimatizační techniky společnosti GHV Trading mají své místo i produkty v řadě DC v zastoupené ventilátory s filtrem, chladícími jednotkami Peltier, výkonnými topnými tělesy (s ventilátorem či bez něj), regulačními prvky pro řízení teploty spolu s vlhkostí a LED svítilnami.
  Robin Kurka, časopis ELEKTRO č. 8/9-2018
 5. Přípojnicové systémy Wöhner
  Obecně platí, že komponenty vyráběné společností Wöhner, kterou na českém a slovenském trhu zastupuje firma GHV Trading, spol. s r.o., nabízí v první řadě snadnou montáž, demontáž a výměnu díky jednoduchému systému upevňování. Dále pak nabízí zaměnitelnost plynoucí ze stoprocentní modularity systémových komponent, efektivní využitelnost prostoru systémů s vysokou proudovou zatížitelností. V neposlední řadě zajišťuje vysoký stupeň bezpečnosti a dokonalou ochranu systému.
  Ing. Radka Krátká, časopis ElektroPrůmysl č.07/2018
 6. Kompenzační transformátory CCT
  Kompenzační transformátory CCT jsou určeny pro měření nesinusových a zkreslených stejnosměrných i střídavých proudů. Výsledný výstupní signál lze připojit přímo do PLC, osciloskopu, ampérmetru, analyzátorů výkonu nebo podobných výpočetních zařízení.
  Ing. Věra Olšarová, časopis ElektroPrůmysl č. 06/2018
 7. Pružné vodivé propojky
  Řada elektrických zařízení vyžaduje vodivé propojení v rámci uzemnění nebo pro trvalé vedení proudu. Ať už se jedná o pohyblivé části zařízení nebo jde o části, kde dochází k mechanickým rázům či vibracím, všude je možné využití měděných splétaných pásků, lan nebo lamel. Jedná se například o připojení motorů a transformátorů, svářecích strojů, baterií apod.
  Ing. Radka Krátká, časopis ElektroPrůmysl č.05/2018
 8. Elektrická bezpečnost při vstupu do zatopených prostor
  Německá společnost Tietzsch se speciálně zaměřuje na výrobu vysoce odolných zkoušeček napětí pro různé napěťové hladiny a způsoby použití. Pro zajištění bezpečnosti záchranářů před úrazem elektrickým proudem nabízí speciálně upravený model SPB 500LHW
  Ing. Jank Kančo, časopis ELEKTRO č.5/2018
 9. Mnohem víc než jen analýza kvality elektrické energie
  Systém přístrojů Bender je rozšířen o komplexní řešení sběru dat POWERSCOUT© pro analýzu elektrických sítí. Doplňuje tak systém u archivační a systémové řešení zastřešující všechny přístroje na jediném místě.
  Ing. Roman Smékal, časopis ElektroPrůmysl č. 04/2018
 10. Modulární systém CrossBoard®
  V minulém roce jsme Vás informovali o revoluční novince modulárního systémového řešení, díky kterému lze snadno a rychle realizovat rozvody elektrické energie do 125 A, a to především v oblasti strojírenství a průmyslových zařízení. Uvedením produktu CrossBoard představil Wöhner zcela nový systém s kombinací přednosti vysoce výkonového přípojnicového systému s tradiční instalací na montážních lištách DIN. V letošním roce se tato novinka rozšířila o nový napájecí zdroj pro automatizační a řídící systémy BROOME10.
  Ing. Radka Krátká, časopis ElektroPrůmysl č.03/2018
 11. Požár ve větrné elektrárně může mít zničující důsledky.
  Struktura elektrických systémů napájení a zvolený typ sítě jsou rozhodující při výběru správné metody ochrany. Systémy napájení TN (uzemněné sítě) jsou běžné a rozšířené v celé Evropě, přestože výhody IT systému (izolované sítě) zejména pro větrné elektrárny jsou zřejmé.
  Ing. Roman Smékal, časopis ElektroPrůmysl č. 02/2018
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace